כיום ילדים רבים ומבוגרים מאובחנים עם ADHD/ ADD.
מחקר שבוצע בחו”ל לא מזמן מצא שאחד מכל 7 ילדים מאובחן כבעל ADHD.

ישנן גישות שונות לגבי האבחון,בעיות קשב, ריכוז והיפראקטיביות ושאלות רבות כגון מדוע יש עלייה משמעותית במספר המאובחנים? האם ייתכן שיש מקום לבדוק האם באמת יש מקום להגדיר אדם עם הפרעות קשב וריכוז? וכן הלאה.


הטיפול הקונבנציונלי
המקובל לתופעה הוא לרוב תרופות מסוג מתילפנדיט (ריטלין ונגזרותיו). לטיפול זה לעתים יש השלכות בשל תופעות לוואי מרובות, אשר מתלוות ללקיחת התרופה. הטיפול ההוליסטי / משלים יכול להקל על התופעות, ולבוא בשילוב התרופה או לעזור עד להפחתת הסמפטומים ברמה משמעותית.

תופעות של הפרעות קשב וריכוז/היפראקטיביות משתנות מאדם לאדם, ולכן בטיפול הטבעי מתייחסים לכל אדם באופן אינדיווידואלי ומתאימים לו את הטיפול המדויק עבורו. חשוב להסתכל על האדם כמכלול ולא כהגדרה, משום שגם להגדרה יש משמעות שעלולה להנמיך את הדימוי העצמי.

 

הנטורופתיה מספקת כלים טיפוליים רבים שיכולים לעזור ולהקל, ובהם תזונה נכונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, ארומתרפיה, פרחי באך ועוד. פעמים רבות הילד או האדם ייעזר במזונות שמקלים על התופעות, אך לטווח הארוך גורמים נזק והתמכרות, כדוגמת הסוכר. חשוב ואפשרי לתת חלופות מאוזנות ובריאות, ולתת מענה כך שהאדם ידע להקל על עצמו ולהעלות את רמות הדופמין במוח בדרכים פחות מזיקות, שלא גורמות להתמכרות.

יש חשיבות מרובה להקשבה, ביטוי עצמי, הפחתת מתחים, פתיחות במשפחה ולהפגנת חום ואהבה. הטיפול צריך לכלול תחומי טיפול שונים, על פי צורכי הילד/המבוגר. במידה ומדובר בילד, יש חשיבות לפגישה עם הורי הילד על מנת לשפר את מצב ההתנהלות והיחסים בכל המערכת המשפחתית. התזונה צריכה להיות, לפחות למשך תקופת-מה, נטולת אלרגנים, חומרים משמרים, צבעי מאכל וממריצים, ולהיות מושתתת על תזונה טבעית.

 

אשמח לתת תמיכה במעבר ובשינויים הנדרשים על מנת לשפר את אורח החיים.

לקביעת פגישת ייעוץ ולשאלות נוספות, פנו אליי:

ענת אדלר

050-6794129