סיפור של מטופלת שהייתה אצלי, עם מסר שבטוח יכול לעזור לכולנו.

כולנו מעדיפים שיהיו כמה שפחות שינויים לא צפויים בחיינו, ואם כבר יש – אז כמובן שיהיו טובים. נשים בהיריון מאוד שמחות על השינוי הקרב ובא, אבל פחות אוהבות את התופעות הלוואי של הבחילות והעלייה במשקל.

אישה בת 45 שאני מכירה תקופת-מה, הייתה שנתיים אחרי הלידה השלישית שלה, והסימן העיקרי בגופה שנשאר לאחר הלידה היה בטן גדולה שלא נעלמת.


הדבר היפה אצל אותה אישה היה שהיא לא החמירה עם עצמה
וביקרה את עצמה על המבנה החדש של גופה, אלא המשיכה עם שגרת חייה בידיעה שמתישהו תצטרך לטפל בעניין. היא ידעה שתמיד תוכל להתחיל בתהליך של שינוי תזונתי וירידה במשקל בעזרתי, ולקחה את הזמן.

הלמידה הראשונה כאן מבחינתי כנטורופתית, היא להקשיב לקצב שלנו לעשיית שינוי שמצריך מאיתנו אנרגיה וכוחות; לא לבקר את עצמנו ללא הפסקה עד לשינוי המיוחל אלא ליהנות מהקיים. תהליך של ירידה במשקל, במיוחד אחרי לידה, יכול להגיע ממקום לחוץ שבו האם הטרייה מאיצה בעצמה לחזור לגבולות גזרתה הקודמים, או ממקום רגוע בו היא מקבלת את השינוי באהבה. כשהיא מרגישה שהגיע הזמן לשינוי היא פועלת ממקום שקט, בשל לתהליך וללא סטרס.


חשוב גם לנסות להקשיב לקול הפנימי שיודע מתי נכון לעשות שינוי, ולא לקולות חיצוניים וחברתיים
שלפעמים יאיצו בנו או יחוו את דעתם הביקורתית, שלרוב מעידה על ביקורת עצמית וחוסר סיפוק ממה שיש להם. האדם שמעירים לו לעשות שינוי רק מסיט את תשומת לבם לחוסר שלמותם שלהם.

לאחר כשנתיים וחצי מאז הלידה היא הגיעה אליי, והתחלנו את התהליך של הירידה במשקל. הוא התבצע לאט לאט, אבל היה אידיאלי לקצב הגוף שלה – והגוף השיל מעליו 7 קילוגרמים תוך ארבעה חודשים. נכון שזו לא הייתה דיאטת כאסח (בנטורופתיה לא מאמינים בדיאטות), אבל המטופלת ממשיכה לרדת במשקל ומרוצה מהשינוי.


שינוי יחזיק לאורך זמן משום שהוא נעשה בהדרגה
תוך הקשבה לגוף, למידת הרגלי אכילה חדשים ושינוי שהגיע ממקום מוכן ושלם. אז נכון שכולם רוצים לרדת במשקל כאן ועכשיו, ושהשינוי יגיע אתמול; אבל לפעמים צריך לעשות מה שנכון לנו מתוך הקשבה פנימית, לפעול בהדרגה תוך התחשבות בשגרת היומיום וההרגלים הישנים שלנו, ואז התוצאות מגיעות ביתר קלות.

תגובה אחת

סגור לתגובות.