חודש אייר,חודש בעל אנרגיה גבוהה של ריפוי
א- יי- ר, ראשי תיבות של “אני ה’ רופאיך”,
חודש שבו ניתנת לנו הזדמנות אמיתית לשינוי ושיפור הבריאות,
אפשרויות לשינוי יכולות להגיע בכל התחומים, בצעדים קטנים, הם מתחילים מהחלטה שמשהו כבר לא משרת אותנו יותר, גם אם ההרגל כבר חלק מאיתנו ואנחנו לא רואים את עצמנו חיים בלעדיו.
ברגע שהגענו למסקנה שהחסרונות עולים על התועלת ,שווה לקפוץ למים ולהתחיל בשינוי ,גם אם הוא נראה קטן ולא משמעותי.
זה מעיין גלגל שברגע שהראנו התכווננות ורצון לשנות, אנחנו מקבלים אנרגיה שמניעה אותנו ועוזרת לנו בהפיכת השינוי לאמיתי ועם קצת התמדה גם נגיע לשלב שבו נחווה שיפור ונקבל את התמורה בעד המאמץ שלנו.
דוגמאות לשינוים קטנים שיכולים לעשות הבדל ומתאימים להתחלה של שינוי בריאותי:
הפחתת כוס קפה אחת ביום ובמקומה שתייה של תה ירוק המלא באנטי אוקסידנטים וחומרים פעילים התורמים לבריאות. למתקדמים, אפשר לבחור רק פעם אחת ביום שבה אנו זקוקים לקפה הכי הרבה ובשאר הזמן לשתות תחליפים.
להוריד מטלפונים הסלולרים והמחשב אפליקציות/קבוצות/ חברים או כל תקשורת שלא משרתת אותנו, גורמת לנו לתסכול או חוסר נוחות. זהו ניקוי אשר מפנה לנו מקום מחשבתי ונותן לאנרגיות ומחשבות חיוביות יותר להכנס.
לנסות לסיים לאכול את ארוחת הערב עד 20:00 ולאחר מכן לשתות חליטות צמחים מרגיעות: קמומיל, פסיפלורה, נפית החתולים, מליסה, לואיזה.להרגשה קלילה ושינה איכותית יותר. להכניס לתיק נשנוש בריא שיהיה תמיד זמין במקום להרגיש עייפות ונפילת אנרגייה ואז להגיע לארוחה רעבים ולאכול כמויות גדולות ללא קשר לצורכי הגוף.
להתחיל לעשות פעם בשבוע ספורט בטבע, בים או בפארק, להתחבר לשקט ולזרימת הדם של הגוף בזמן הספורט.
כמובן שלכל אחד יש את הדברים הקטנים שלו וכבר לא משרתים אותו ולא עושים לו טוב, לכן ממליצה לשבת חמש דקות ולעשות רשימה של שלושה דברים והרגלים שאני רוצים להגמל מהם או להכניס לחיינו ולהתחיל לאט עם הקל ביותר לביצוע, ברגע שנתחיל ונראה שזה מצליח , נוכל לקחת עוד משימות לשיפור איכות חיינו.
אל תפסספו את ההזדמנות של חודש אייר, אנחנו בעיצומו של האביב והשינויי בלתי נמנע אז עדיף שהוא יבוא מאיתנו.
עם כל שאלה או צורך בדחיפה קטנה בצעדים הראשונים,
אשמח לעזור ולתת כיוון ותמיכה בדרך,
שלכם ענת