אם תמיד יש לך את התחושה שאת צריכה עוד ללמוד, עוד לשפר במראה או באופי, עוד לקנות, עוד לשפץ – אולי שווה לבדוק את התחושה הזו, שאת לא מספיק טובה כמו שאת.

אם יש לך תחושה של כיווץ פנימי בכל פעם שמישהו יוצא לאור עם יצירה או ביטוי פנימי שלו, כנראה שזה שיקוף שאצלך משהו מרגיש לא מספיק.

אפשר להתבונן ולרפא; לא חייבים להמשיך לרוץ ולמלא את החור.

הרבה אנשים מסתובבים בעולם עם התחושה שהם לא מספיקים, מעין תווית שהם קיבלו ב”מתנה”, בילדות או בגיל יותר מבוגר, שעד היום ממשיכה ללוות אותם.

התווית הזו לפעמים ניתנת לנו במסווה של ביקורת בונה, או רצון שנצטיין ונהיה טובים יותר. מעין זריקת מוטיבציה שמיועדת להראות לנו שאפשר יותר, שיש לנו פוטנציאל עצום ועוד יש לאן להתקדם ולאן לשאוף.

אצל חלק מהאנשים, התחושה הזאת שהם לא מספיק באמת עוזרת להתקדם ואפילו מביאה לתוצאות. תמיד יש שם את התווית של ה”לא מספיק”, וכל הישג גורם לנו להתעשת ולהבין שצריך עוד ועוד ולהמשיך להתקדם.

הבעייתיות בכך מגיעה ממספר כיוונים:

הרצון הכי נכון ומדויק הוא להתקדם כי אני פועלת ממקום שבו קודם כל אני מרגישה שלמה עם עצמי ועם הפעולות וההחלטות שלי. ברגע שאני פועלת ממקום כזה, כל צעד לעבר הגשמת המטרות והחלומות שלי הוא ניצחון.
אין צורך להראות לעולם שאני כן מספיקה ולהוכיח זאת לאחרים, אלא ליהנות מתחושת הסיפוק וחדוות העשייה. סיפוק, ההיפך מ”לא מספיקה”.

אם התחושה שאני לא מספיקה מקדמת אותי, תוקעת אותי או גם וגם – אני עדיין ארצה לשנות את האמונה הזו ולהוריד את התווית הזו מעליי. הכי נכון עבורי להתקדם ממקום שלם ומסופק.

איך עושים את זה?

זו אכן עבודה והשתדלות, אבל השכר שלה עצום ומגיע עם התמדה ואמונה.
לעזרה בנטרול אמונות מעכבות וצמיחה בנתיב המדויק לך ביותר, אשמח לעזור ולסייע.

ענת אדלר

050-6794129